Замість улюбленого осередку розваг і відпочинку – зарослий очеретом ставок і бур’яни: як міська влада у Сновську знищила гідропарк

Дорослі жителі Сновської громади пам’ятають, що окрасою міста і улюбленим місцем відпочинку був міський парк культури та відпочинку, який усім місцевим відомий, як гідропарк.
Це було досить привабливе місце з водоймою, впорядкованою затишною територією, клумбами, дитячими гірками і цікавими розвагами.

«У теплу пору року в нас можна було кататися на катамаранах, а взимку давали на прокат лижі, ковзани, санки. Можна було для діток, щоб вони покаталися, взяти дитячі велосипедики, чи дитячі машинки. Були також м’ячі, а для любителів більш спокійного відпочинку – шахи й шашки. Словом, місце було дуже популярним, людей приходило багато», — в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначає Галина Ісаченко, яка пропрацювала керівником гідропарку 23 роки.
І за всією цією інфраструктурою опікувався невеликий штат працівників: директор, касир, три охоронці-сторожі й прибиральниця на пів ставки.

Але, ситуація була такою, що потрібно було фінансування на функціонування й розвиток. Обов’язок фінансувати парк взяла на себе Сновська міська рада. Але зрештою історія має сумний фінал: занепад гідропарку розпочався при мері Роману Зубу, а довів все до ручки вже нинішній очільник Сновська Олександр Медведьов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині є краєзнавчий музей, розміщений у пам’ятці архітектури з камінами
І почалося все з того, що гідропарк зробили комунальним підприємством.

Поступово склалася така ситуація, що працівникам взагалі перестали виплачувати заробітну плату.
«Я просила Олександра Медведьова: поставте двох сторожів, аби зберегти гідропарк і майно. Але ніхто не слухав. Парк почав занепадати. Катамарани не відомо куди поділися. Мабуть, один катамаран віддали на Боровичі, бо там щось на зразок бази відпочинку і туди сновська еліта їздила кататися. А в 2017 році на сесії міської ради вони приймають рішення про ліквідацію парку. І тоді головою ліквідаційної комісії був Павло Мірошниченко, який нині – при посаді. Але ліквідація не відбулася, все спустили на самотік. Водночас все майно було розкрадено, а не описане, і паркова адміністративна будівля розвалена, а потім знесена. І зарплати працівникам ніхто не виплатив», — розповіла Галина Ісаченко.

Галина Ісаченко намагалася шукати справедливості, почала звертатися до прокуратури та інших правоохоронних органів. А потім було повномасштабне вторгнення, то стало зовсім не до цієї історії.
Але нині Галина Ісаченко не збирається ставити крапки. Адже на фоні новин про космічні зарплати і премії керівництва громади, боротися за справедливість – тепер є справою честі.
Десь тиждень тому жінка знову написала звернення до Олександра Медведьова.
«У зверненні запитала, коли вони мають намір закінчити ліквідацію і розрахуватися з боргами. Бо нічого ж із цього не зроблено. Мені вони винні ще 80 тисяч гривень, іншим працівникам – по різному: кому 52 тисячі гривень, кому 30, кому 5. Але вони можуть казати, що не збереглися документи й таке інше. Але всі документи в них є. Вони так діють, бо думають, що безкарні», — зауважила Галина Ісаченко.
Поки Галина Ісаченко чекає на відповідь від Олександра Медведьова, а потім, зважаючи на відповідь, вже вирішить, як діяти далі. Каже, що має намір звертатися до правоохоронних органів і суду.
«Душа за гідропарк болить, бо 23 роки там пропрацювала, берегла усе, деревця, квіточки вирощувала. А вони все понищили, і озеро очеретом заростає,і бур’янами — все довкола», — сказала Галина Ісаченко.
Міський голова Сновська Олександр Медведьов вже традиційно відмовився коментувати цю ситуацію. Сновські керманичі десятиліттями звикли ігнорувати людські проблеми. А на всі скарги населення і нарікання на бездіяльність місцева влада здатна лише заявити, що це все «фейк». Мовляв, нема насправді проблем, все вигадки і маніпуляції. Утім, відкриті кримінальні справи і реальні судові позови проти керівників Сновської міської ради не вписуються в їхню «фейкову» концепцію. Тому рано чи пізно, але за свої вчинки та зневагу до людей доведеться відповідати.
Ми продовжимо тримати руку на пульсі цієї ситуації, як вона розвиватиметься надалі, обов’язково розповідатимемо.
Ірина Осташко